Řecké ostrovy

 

 

 Řecké ostrovy

- zde se dozvíte něco málo o řeckých ostrovech

- pro více informací  i konkrétních zájezdech na Vámi vybraný ostrov klikněte zde

 

Alonissos  - Místní obyvatelé říkají, že Alonissos je ostrov ve tvaru ryby. Prostředkem ostrova vede páteř (hlavní silnice). Z té je nekonečné množství kostí (silnic/silniček), přičemž každá vede k pláži. Místní prosluněné pláže a čisté moře lákají k relaxaci a plavání. Na své si přijdou také potápěči. Na jihu ostrova sídlí řada potápěčských center. Pláže patří k nejčistším na světě. Písečných pláží je tu poskrovnu – nejznámější jsou Vythisma a Vrysitsa. Zbytek pláží je s oblázky či kamínky, některé z nich skýtají naprosté soukromí.

 AndrosDlouhé bílé pláže, teplé Egejské moře, romantické hlavní město Chora, vesničky rozeseté v horách, ve kterých jako by se zastavil čas. To je jen malý výčet důvodů, pro které by vás mohl okouzlit právě tento druhý, největší a přesto u nás méně známý Kykládský ostrov.

EviaČisté moře, teplé sluníčko, místa plné historie – to vše je ostrov Evia (řecky Euboia), po Krétě druhý největší ostrov Řecka. Název Evia/Euboia je odvozen od jména nymfy Euboea, jíž unesl Poseidon a věznil na tomto ostrově. Později se nymfa stala ochránkyní pitné vody v místních kašnách a studních. Vrcholky strmých hor i temně zelená hluboká údolí zdobí idylické vesničky, které vypadají, jako by je namaloval malířský krajinář. Toto místo je výborným cílem pro všechny, kteří si chtejí odpočinout a načerpat novou energii i poznatky.

ChiosKřišťálové moře, dlouhé pláže, příjemné klima, vůně jasmínu a množství turisticky atraktivních památek – to vše je Chios, ideální místo k aktivní i pasivnější dovolené či poznávání historie a krajiny. Díky své rozloze přes 800 čtverečních kilometrů se řadí na páté místo mezi řeckými ostrovy, leží v severovýchodní části Kykladských ostrovů (mezi Kyklady patří například i ostrovy SantoriniMykonosSyros či Naxos) a je omýván Egejským mořem

Ithaka - Ithaka velice rychle na každého návštěvníka zapůsobí svým kouzlem. Těch kouzel je nespočet, je jím nádherná divoká příroda hor kontrastující s olivovými háji a zelenými úrodnými údolími, s malinkými oblázkovými zátokami a oslnivě třpytivým mořem odkudkoli se do jeho vln zadíváte. Je jím pomalé tempo života v odlehlých horských vesničkách, a konec konců i v přístavních městečkách, kde bary, taverny, domy nabízející ubytování, vítají ostrovem nadšené turisty a jachtaře, kteří tu kotví. Je v nich živo a veselo, přesto se tu žije jinak a Ithačané znají dobře svůj poklad.

Kalymnos - Ostrov je ideální nejen pro klidnou rodinnou dovolenou plnou relaxace, ale i pro aktivnější návštěvníky - množství sportovních aktivit a zábavy. Ostrov láká potápěče - je vyhlášený svými potápěčskými školami, na přelomu srpna/září se zde pořádá mezinárodní festival potápění. Je ideálním cílem pro horolezce - skalnaté masivy lákají na adrenalinové horolezecké cesty.

 

Karpathos - Na východní straně ostrova je mnoho krásných, malých pláží, ke kterým se lze dostat vcelku pohodlně autem, nebo lodí, například z přístavu v hlavním městě. Jsou i některé, ke kterým se dá dojet pouze na čtyřkolce, nebo jeepem, které se dají ale bez problémů pronajmout ve všech půjčovnách, které se nacházejí hlavně v Pigadii a některých větších letoviscích. Západní strana je většinou na plážích písečná, a díky větru jsou tyto pláže oblíbeným místem pro surfaře. O Karpathosu se říká, že je ošlehaný větrem, protože po většinu dní v roce na něm fouká, což může být v době léta při vysokých teplotách velmi příjemné. S tím souvisí i to, že na moři jsou často vlny.

Kefalonia - Ostrov Kefalonie, který z výšky svým tvarem připomíná skákající žábu, je nejrozlehlejším v Jónském souostroví (patří sem i ostrovy KorfuZakynthosLefkada či Ithaka) a celkově mezi všemi řeckými ostrovy se řadí na šesté místo co do velikosti, i když počtem obyvatel (cca 40 tisíc) by u nás obsadil pozici maximálně malého až středně velkého města. To mu však vůbec neubírá na kráse, snad právě naopak. Krajina Kefalonie, která učarovala i anglickému romantickému básníku Georgi Gordonu Byronovi, je totiž až neuvěřitelně pestrá, plná vůní a barev, a společně s četnými památkami a kouzelnými plážemi láká každoročně tisíce návštěvníků.

Korfu -  dovolená, kterou si zamilují všichni. Turisté se sem rádi a opakovaně vracejí. Najdete tu nádherné písečné pláže, stejně jako malé plážičky, k nimž se často dostanete jen po vodní hladině a poskytují tolik vyhledávaný klid a soukromí. Naopak večer lákají k návštěvě vyhlášené taverny se zaručeně čerstvými úlovky nebo dalšími místními specialitami.

Kos - Třetí největší dodekanéský ostrov, řecký ostrov Kos, právem patří k těm vůbecnejoblíbenějším letním destinacím v celém Řecku. Kombinace nádherných pláží, antických památek a širokých možností dovolenkového vyžití dělají ostrov Kos neodolatelný. Ten má každému, co nabídnout. Lidé sem míří za klidem a odpočinkem na plážích u téměř křišťálově čistého moře, na druhou stranu se člověk může ubytovat v rušném letovisku plného skvělých restaurací a obdivovat ruch místního přístavu. Stručně, jasně a výstižně řečeno, dovolená na Kosu je zkrátka pěkná.

Kréta -  Moře, pláže s Modrou vlajkou, antické památky, stopy minojské kultury, skvělé jídlo, divoké soutěsky v horách, sídlo bohů, zátoka hippies... to je opravdu pestrá dovolená. Kréta pro vás tohle všechno má. K tomu srdečné a pohostinné obyvatele. Půjčte si skútr nebo auto a střídejte dny u moře s dobrodružným poznáváním.

Kythira -  Krásný ostrov oblíbený hlavně bohatými Athéňany. Tento ostrov je na jihu a trajekty k němu jezdí od Neapolis, Githion a z Kasteli na Krétě. V dnešní době je považován za jeden z Jónských ostrovů. Krásné pláže a hezká města jsou samozřejmostí. Ubytování najdete velmi stěží, takže si ho radši zamluvte před příjezdem na ostrov. Jestliže hledáte ostrov s "vyšlapanými cestičkami", možná je Kythira právě pro vás.

Lefkada - Ostrov Lefkada nepotřebuje reklamu – stačí se podívat na fotky a je rozhodnuto. Azurové moře omývá bělostné pláže u vysokých skal, nad mořem se tyčí antické ruiny a staré kláštery a ve vnitrozemí najdete malé vesničky s tradičními výrobky nebo úžasné vodopády. Lefkadu si zamilovalo spoustu slavných osobností jako Jackie Kennedyová nebo milionář Onassis – zamilujte se i vy!

Leros - Ostrov si udržel svůj původní tradiční charakter. Strávíte tu dovolenou daleko od hlučných měst a stresu každodenního života, daleko od přeplněných turistických oblastí. Právě zde najdete skvělé  místo k odpočinku a relaxaci, pohostinné prostředí a nesčetné pláže, jež lákají k opalování, koupání, potápění a šnorchlování.

Lesbos - Třetí největší ostrov Řecka Vás zaujme nádhernými plážemi, tradičními vesničkami, rozmanitou faunou a flórou, obrovským množstvím olivovníků a také historickými stavbami, přístavy a samozřejmě tradičními kavárnami a restauracemi nejen s mořskými specialitami. 

Limnos -  Dovolená Limnos patří k nezapomenutelným. Limnos, tajemný ostrov snů, je jeden z mála řeckých ostrovů, který je dodnes nedotčený masivní turistikou, jeden z posledních dosud neobjevených turistických rájů Řecka. Limnos je typický svou tradiční klidnou atmosférou, panenskou krásou místní přírody, bohatě členitým pobřežím, krásnými plážemi a nádherně čistou vodou.

Mykonos - Mykonos dnes patří k nejoblíbenějším řeckým ostrovům. Ostrov proslul množstvím zachovalých větrných mlýnů, které se nacházejí po celém ostrově. Za zmínku stojí i kostel Panagias Paraportiani. Na ostrově, hlavně na jeho jižním pobřeží, se nachází i řada dobrých pláží. Zásluhu na oblíbenosti ostrova má však jeho noční život, který je řazen mezi nejznámější ve Středomoří vůbec. Přes den malebné a pitoreskní uličky města Mykonos se během turistické sezóny každý večer mění v konglomerát tavern, hospůdek, barů a klubů, které přitahují množství turistů. Ke známosti přispěla značně i skutečnost, že Mykonos se stal cílem mezinárodního jet setu a láká k návštěvě i homosexuální páry a jedince.

 Naxos - V srdci Egejského moře, největší a zároveň „nejplodnější“ ostrov Kykladských ostrovů, jednoznačně unikátní mezi řadou známých ostrovů. Nikdy nebyl vyhlášenou „módní“ turistickou destinací – v tom tkví jeho kouzlo, neboť není cílem turistů, ale cestovatelů, kteří umějí docenit jeho šarm a neopakovatelnou atmosféru.

Rhodos - Východní pobřeží je vhodné pro odpočinek a koupání v moři, západní část ostrova Rhodos milují surfaři. Přidejte k tomu všudypřítomné antické památky, vyhlášené řecké jídlo a pohostinnost, přírodní zajímavosti (nevynechejte Údolí motýlů), potápěčské lokality a je to nádherná dovolená. Rhodos vám ukáže, jak pestré je Řecko.

Samos - Samos patří k nejnavštěvo­vanějším ze severovýchodních egejských ostrovů – i přesto si však stále zachovává svou krásu a tradiční řeckou atmosféru. Ostrov Samos je také jedním z nejzelenějších a nejbarevnějších v oblasti. Vápencové podloží přispívá k rozmanitosti vegetace a tak je stále plný květin – zdejší byliny jsou bohaté na aromatické a léčivé složky, kdysi jich tu rostlo přes 1100 druhů. Dovolená ostrov Samos 2015 – pohodová dovolená na ostrově, který Vás jistě mile překvapí. Vyberte si ostrov Samos pro svou dovolenou a užijte si jej během Vašeho odpočinku a rekreaci.

Santorini -  Bájná Atlantida, nejkrásnější řecký ostrov Santorini, patřící do skupiny Kykladských ostrovů, je skvostem mezi řeckými ostrovy. Vřele vám doporučujeme jej aspoň jednou navštívit a poznat jeho kouzlo. Přestože se možnost návštěvy Santorini běžně nabízí formou jednodenního výletu z Kréty, pobývat na Santorini je něco zcela jiného než přijet na několik málo hodin jediného dne.

Skiathos - Malinký ostrůvek Skiathos ukrývá pouhých 17 km silnic, moře borovicových hájů, šťavnaté vinice a několik krásných hradů na špičkách skal. Většinu turistů sem přilákal fakt, že se tu natáčel muzikál Mamma Mia, zdejší pláže a resorty jsou proto velmi dobře vybavené. I když na ostrově Skiathos čeká kvalitní zázemí, najdete tady i nedotčenou přírodu a krásné historické památky.

Skopelos - Jako několika dalším ostrovům, i ostrovu Skopelos se přezdívá „Smaragd v Egejském moři“. Zelené kopce jsou skutečně jeho dominantou – jsou navíc doslova pocukrované množstvím kostelíků, klášterů a dalších památek. Turistů sem moc nejezdí zřejmě proto, že zdejší letoviska jsou komorního rázu – ale pro milovníky středomořského klidu je Skopelos to pravé.

Thassos - Perla Egejského moře – tak mnozí tento nádherný ostrov nazývají. Thassos – to je místo, kde zažijete pohádkovou přírodu, krásné pláže a neuvěřitelně čisté moře. Stejně jako perla – ostrov Thassos není velký, od severu k jihu měří jen 24 km a na šířku 19 km, ale o to je krásnější. K nebi se tyčící kopce – nejvyšší vrchol Mount Hypsarion dosahuje výšky 1 203 m n. m., horské vesničky, borové, piniové i olivové háje, romantické zátoky, klidné pláže, historická naleziště. A všechno tak příjemně blízko.

Zakynthos - Nejslunečnější ostrov Řecka, nejkrásnější pláž v Evropě Navagio, nejlepší olivový olej. A kolik dalších „nej“ najdete na dovolené na ostrově Zakynthos vy? Objevte místo, kde se rodí vzácné želvy caretta – caretta, kde pobýval bůh Apolón a bohyně Artemis, kde na plážích s mramorovým pískem voní divoké bylinky a kde azurová voda vymlela úžasné, modré jeskyně. Zakynthos – to je nejkrásnější dovolená v Řecku!