Zlatý indický trojúhelník, Indie, 6.11.2018, Snídaně
Hodnocení podle Holidaycheck
starstarstarstar

Indie, Indie

Zlatý indický trojúhelník starstarstarstar
Snídaně
Praha
-
6.11. - 13.11.2018 | 8 dní
Číslo termínu: 136020949
Zmeniť termín
25 880 Kč
LM
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: ZLATÝ INDICKÝ TROJUHELNÍK
Poloha
Indie, která dala světu mimo jiné učení o pomíjivosti všeho pozemského, ukazuje světu v křehkém mramorovém snu tajemný Taj Mahal. Indii nelze pochopit, lze ji pouze osobně procítit. Poznejte vše z toho nejzajímavějšího z historické i současné Indie.

1. Den: Odlet z Prahy
Odlet z Prahy (plánovaný let přes Moskvu do Dillí). Přílet do hlavního města Indie – Dillí v noci nebo nad ránem. Po přivítaní na letišti našim zástupcem následuje transfer do hotelu a ubytování. Ubytování v hotelu kategorie min. 4* v oblasti Dillí (ubytování se předpokládá až v brzkých ranních hodinách po příletu do destinace).

2. Den: Ubytování a volný den
Po snídani se setkáme na společné informační schůzce s našim průvodcem, během které se dozvíme podrobnosti o programu. Poté si můžeme dopřát volný čas k načerpání sil na následující dny.
Ubytování v hotelu kategorie min. 4* v oblasti Dillí.

3. den: Dillí – Jaipur
Ráno po snídani se vydáme na naši první cestu do oblasti Jaipur. Po příjezdu do oblasti následuje ubytování v našem dalším hotelu.
Město Jaipur bylo založeno Maharadžou Jai Singh II a na počest návštěvy Prince z Walesu (později Edward VII), který město navštívil v roce 1876, bylo město namalováno růžovou barvou na počest pohostinství, která panovala ve městě v období Rajputské kultury. Dnes máme čas vyhrazený na nakupování, navštívíme známé obchody s textilním zbožím a tradiční tkalcovnu koberců. Toto nádherné město je známo především výrobou uměleckých tkanin a koberců a již po dlouhé roky je zboží z této oblasti považováno za jedno z nejkvalitnějších na světě. Celá oblast je dále známa ruční, tradiční výrobou různých uměleckých, náboženských předmětů a místních oděvů, které jsou vždy nádherně barevně vyzdobeny.
Ubytování v hotelu kategorie min. 4* v oblasti Jaipur.

4. den: Jaipur – růžové město
Dnes pokračujeme návštěvou nádherného města Jaipur. Ráno se vydáme k pevnosti Amber Fort, která se nachází v městečku Amber nedaleko Jaipuru. Pevnost se nachází na vyvýšeném místě, je chráněná věžovitým opevněním a uvnitř pevnosti se nachází několik moc hezky vyzdobených nádvoří, pavilónů a bran. Pevnost byla vystavěna Singhem I. jako důkaz majestátnosti a hojnosti jeho rivalovi panovníkovi Mughalovi. Odpoledne si prohlídneme samotné město Jaipur, kde začneme foto pauzou u Paláce Větrů (Hawa Mahal), který je nejobdivovanější stavbou v Jaipuru a je ukázkou dokonalé architektury 18. století v Indii. Palác je postaven z růžového a červeného kamene a je krásně vyzdobený. Posléze navštívíme Městský Palác, který znázorňuje směsici rádžputské a mughalské architektury. Je to obrovský komplex zahrnující mnoho budov, domů, zahrad a náměstí. Po prohlídce paláce navštívíme pozoruhodné místo – Jantar Mantar, což je pozoruhodná sbírka architektonicko-astronomických nástrojů. Nechal jej postavit maháradža Saváí Džaj Singh II., který byl vášnivým astronomem a chtěl mezi obyčejným lidem vzbudit zájem o astronomii. Tato „observatoř“ byla postavena v letech 1728-34 a tvoří ji 16 přístrojů. Některé z přístrojů se používaly k určování přesného času ještě v druhé polovině 20. století. Celý komplex je velmi zachovalý a je zapsán v světovém dědictví UNESCO. V podvečer je vyhrazen čas na nákupy, budeme mít možnost navštívit tradiční klenotnictví. Město Jaipur je známo výrobou nádherných klenotů všeho druhu, od tradičních stylů až po ty současné. Nejpopulárnější styly klenotů, které si zde můžete zakoupit, jsou Thewa a Kundan.
Ubytování v hotelu kategorie min. 4* v oblasti Jaipur.

5. den: Jaipur – Abhaneri – Bharatpur a studny Chand Baori
Po snídani se rozloučíme s Jaipurem a pokračujeme v našem programu cestou do města Bharatpur. V průběhu cesty se ještě zastavíme ve vesničce Albhaneri, která je známa pro své hluboké schodové studny, které byly využívány k zachycování a udržováni vody pro místní lázně. Tyto lázně měly až několik pater a sloužily zejména k náboženským účelům. Dnes navštívíme ty největší dochované studny Chand Baori, které jsou zároveň i ty nejhlubší v Indii (až 30 m). Disponují až 3500 schůdky ve 13. podlažích a byly součástí někdejšího chrámu Harshat Mata, z kterého jsou dnes vidět již pouze pozůstatky. Poté pokračujeme směrem do Bharaturu, kde nás čeká ubytování v dalším hotelu.
Ubytování v hotelu kategorie min. 4* v oblasti Bharatpur.

6. den: Bharatpur – Agra a chrám Taj Máhal
Dnes se vydáme na naší další cestu do oblasti Agra. Po příjezdu na hotel ubytování a poté možnost účasti na jednom z nejhezčích výletů k chrámu Taj Máhal a k pevnosti Agra. Nejdříve navštívíme známý Taj Máhal, který je jednou z nejznámějších staveb na světě. Při celosvětové anketě byl zařazen mezi „nových 7 divů světa“. Muhalský císař Šáhdžahán nechal po smrti své milované manželky Mumtáz Mahal vztyčit tuto překrásnou hrobku, která se později stala symbolem lásky a dokonalosti. Mumtáz zemřela při porodu jejich 14 dítěte v roce 1631. Na stavbě Táj Mahálu pracovalo po dobu 12 let 20 tisíc dělníků, dokončena byla v roce 1643. Celý areál Taj Máhalu je postaven v dokonalé symetrii a samotná stavba hrobky reflektuje na podivuhodnou architekturu Mughalské doby. Po prohlídce této památky bude vyhrazen čas na nakupování. Celá oblast je známa ruční výrobou různých předmětů a suvenýrů, zde budeme mít tedy možnost nakoupit dárky pro své blízké. Posléze navštívíme samotné město Agra a v něm zejména Pevnost Agra neboli Červenou pevnost, která se vypíná na březích posvátné řeky Jamuny. Na místě starší pevnosti ji nechal postavit v druhé polovině 16. století císař Akbar Veliký. Mohutné hradby byly vytvořeny z červeného pískovce, podle kterého získala svůj druhý název. Přibližně třetinu ohromného komplexu tvoří císařské paláce postavené různými Mughaly, zbytek areálu přestavěli Britové v 19. st na kasárny a tato část zůstává i v dnešní době nepřístupná návštěvníkům. Poté návrat do hotelu.
Ubytování v hotelu kategorie min. 4* v oblasti Agra.

7. Den: Hlavní město Indie – Dillí
Po snídaní se vydáme do hlavního města Indie Dillí (Delhi). Dillí, hlavní město Indie, představuje nepředstavitelné kulturní bohatství, architektury a lidské rozmanitosti; město plné historických památek, muzeí, galérií, velkolepých vládních budov a nádherných zahrad. Město je rozděleno na dvě kontrastní a zároveň harmonické části, na Staré Dillí a Nové Dillí. Po příjezdu se vydáme na prohlídku obou části města – Starého i Nového Dillí. Nejdříve v Starém Dillí projdeme kolem Červené Pevnosti, která byla vybudována ze zvláštního červeného písku. Pevnost je ohromná, měří na obvod až 3 km a tloušťka ochranných zdí je mezi 18 – 30 metry. Poté navštívíme jednu z největších mešit v Indii zvanou Jama Masjid. Mešita byla dokončena již v roku 1658 a má 3 brány, 4 úhlové věže a 2 40 m vysoké minarety: tato mešita pojme až 20 000 věřících najednou a právem ji tedy můžeme považovat za největší v Indii. Po prohlídce mešity si užijeme zhruba 15 minutovou projížďku rikšou v staré částí Dillí. Poté se přesuneme do Nového Dillí, kde navštívíme impozantní Gurudwara Bangla Saheb. Jedná se o jeden z nejprominentnějších chrámů uctívání Sikhismu jeho věřícími. (pozn. Sikhismus je co stoupenců 7 největší náboženství světa, jeho stoupenci se nazývají Sikhové). Poté následuje panoramatická prohlídka centrem Nového Dillí, během které budeme moci pozorovat nádherné budovy jako Janpath (jedna z nejznámějších ulic), Rashtrapati Bhawan (prezidentský palác), Parlament, vládní budovy a bránu Indie. Brána Indie byla vybudována jako památník 70 000 padlých indických vojáků v 1. Světové válce. Nakonec navštívíme Kutub Minar, což je nejvyšší minaret v Indii a je dochovanou ukázkou indické architektury 12. století.
Ubytování v hotelu kategorie min. 4* v oblasti Dillí.

8. den: Odlet domů
Dnes se budeme muset rozloučit a čeká nás již pouze transfer na letiště a let zpátky do Prahy. Přejeme Vám mnoho zážitků a šťastný návrat do Vašich domovů.
Vybavení pokoje
Ubytování: hotel "no name" kategorie min. 4*.
K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV, klimatizací, možnost minibaru (za poplatek) a možnost trezoru (možnost poplatku).
Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky. Fotografie ubytování v této nabídce jsou pouze ilustrační.
Stravování
Snídaně formou bufetu. Možnost dokoupení 5 obědů formou bufetu za příplatek 60,- EUR / osoba (platba na místě u delegáta). Možnost rozšířeného stravování s 6 večeřemi (formou bufetu)na hotelu v rámci Luxusního balíčku.
Služby za poplatek
Možnost přiobjednat:
- Rozšířené Top cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu za 790,- Kč / os. / pobyt
- Balíček 5 obědů formou bufetu: 60 Eur / osoba (platba na místě u delegáta)
- Jízda na slonovi za 15 Eur (15 min., platba na místě)
- Vyřízení elektronických víz 2 500,- Kč / osoba vč. manipulačního poplatku
- Fakultativní příplatky, výlety a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě)

Komfortní programový balíček výletů: za 240,- EUR, který obsahuje:
- Výlet 2. Den: panoramatická prohlídka Jaipuru a návštěvy specializovaných prodejen
- Výlet 3. Den: návštěva Amber Fort, Pláce větrů, městského paláce a dalších pamětihodností Jaipuru
- Výlet 4. Den: cesta do Bharatpuru a návštěva Chand Baori
- Výlet 5. Den: cesta do Agry, návštěva Taj Mahalu, návštěva Agry a paláce Agra Fort
- Výlet 6. Den: cesta do Dillí, návštěva Starého a Nového Dillí, návštěva Červené pevnosti, mešity Jama Masjid, chrámu Sikh Gurudwara, jízda tuk tukem a okružní prohlídka Nového Dillí
- Vstupy do všech navštívených objektů a památek
- Odborný výklad česky hovořícího průvodce

Deluxe programový balíček: za 290,- EUR: obsahuje vše co Komfortní balíček + 6 večeří na hotelu (formou bufetu).
Možnost dalších fakultativních výletů - bude upřesněno na místě delegátem (orientační cena 20-50 €).

Poznámka
- Tato akce platí pouze pro osoby starší 50 let. Osoby mladší 50 let jsou za příplatek 2 000 Kč / osoba.
- Počet dětí je u poznávacích zájezdů omezený, děti mohou cestovat pouze na vyžádání u CK.
- Cena nezahrnuje místní povinnou vládní a regionální taxu: 50 EUR / osoba / pobyt. Taxa se hradí po příletu v hotovosti u delegáta. Tuto taxu není možné vybrat předem a zahrnout do ceny zájezdu.
- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny.
- Konkrétní názvy hotelů jsou upřesněny na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrativní.
- Jednotlivé výlety (včetně programu, vstupů, transferů k památkám a výkladů průvodců), obědy a večeře nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Výlety, obědy a večeře si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta formou jednotlivých balíčků.
- PRO VSTUP DO INDIE SE VYŽADUJE PLATNOST CESTOVNÍHO PASU ALESPOŇ 6 MĚSÍCŮ PO NÁVRATU Z KRAJINY A V PASU MUSÍ BÝT VOLNÉ MINIMÁLNĚ 2 STRÁNKY.
- PRO OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY PLATÍ VÍZOVÁ POVINNOST; O VÍZA LZE ZAŽÁDAT ELEKTRONICKY NEJDŘÍVE 120 A NEJPOZDĚJI 4 DNY PŘED PLÁNOVANÝM PŘÍJEZDEM DO KRAJINY. TUTO SLUŽBU VÁM RADI ZAŘÍDÍME ZA 2 500,- Kč / OSOBA VČ. MANIPULAČNÍHO POPLATKU NEBO SI LZDE VÍZA ZAŘÍDIT INDIVIDUÁLNĚ.
Informace o letu
06.11.2018 SU2011 PRG 10:55 DEL 04:20
13.11.2018 SU0233 DEL 05:50 PRG 15:45
Cena zahrnuje
- Letenku Praha – Dillí a zpět- Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva- Transfery letiště – hotel – letiště a transfery mezi jednotlivými hotely klimatizovaným moderním autobusem - Ubytování na 7 nocí v min. 4* hotelech místní kategorizace dle programu (2+2+1+1+1, pozn. první noc je přílet do destinace v brzkých ranních hodinách)- Snídaně formou bufetu- Dotaci vybrané země programu Senior Voyage- Uvítací koktejl- Služby česky hovořícího delegáta- Povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
- Místní povinnou vládní a regionální taxu: 50 EUR / osoba / pobyt. Taxa se hradí po příletu v hotovosti u delegáta. Tuto taxu není možné vybrat předem a zahrnout do ceny zájezdu. - Jednotlivé výlety (včetně programu, vstupů, transferů k památkám a výkladů průvodců), obědy a večeře nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Výlety, obědy a večeře si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta. - Nápoje během jídel- Spropitné
Pořadatelem tohoto zájezdu je TopFly s.r.o., IČ 24767468.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.