Za koupáním a poznáváním do Říma, Itálie, Řím, 1.5.2018, Polopenze
Hodnocení podle Holidaycheck

Itálie, Řím

Za koupáním a poznáváním do Říma
Polopenze
-
-
1.5. - 6.5.2018 | 6 dní
Číslo termínu: 128038432

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Zmeniť termín
6 690 Kč
7 490 Kč
LM

Kategorie hotelu: ***
Program zájezdu
1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách non-stop přes Rakousko do Itálie.
2. den:
Příjezd do Říma, "města na sedmi pahorcích" se světově proslulými památkami z dob antiky, středověku, renesance a baroka. Celodenní pěší prohlídka města s průvodcem – Řím "antický" a "barokní" - mj. největší amfiteátr Koloseum, jedno z nejslavnějších stavebních děl na světě a zároveň symbol města, Forum Romanum, ruiny nádherných antických staveb, místo původně určené pro shromažďování, obchodování a soudnictví, Kapitol, historicky nejvýznamnější ze sedmi pahorků antického Říma, politické a náboženské centrum starověku, nachází se zde bazilika S. Maria in Aracoeli s příkrým schodištěm a Kapitolská muzea, Pantheon, nejlépe dochované stavební dílo římské antiky, Piazza di Spagna a z něj vedoucí proslulé římské Španělské schody, Fontána di Trevi, nejznámější římská kašna představující Království oceánu boha moří Neptuna… volno, odjezd na ubytování, večeře, nocleh v oblasti.
3. den: Po snídani volno u moře nebo odjezd do Říma – Řím „papežský“ – Vatikán, nejmenší stát světa s vlastní poštou, vlastními časopisy, novinami, rozhlasovou stanicí, nádražím, vlajkou, s vlastní gardou skládající se z mužů švýcarské gardy, Svatopetrské náměstí s polokruhovými kolonádami a egyptským obeliskem uprostřed s křesťanským svatostánkem Chrám sv. Petra. Fakultativně možnost návštěvy Vatikánských muzeí se Sixtinskou kaplí včetně rezervace vstupu. Odpoledne odjezd do bývalého hlavního obchodního přístavu, vojenské základny a kulturního centra Ostia - hrad Castello di Giuglio, kostel sv. Aurey, středověká část Borgo a archeologické naleziště Ostia Antica s ruinami starého antického města, které bylo po staletí pohřbeno pod vrstvou písku jako Pompeje. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
4. den: Po snídani volno k individuálnímu programu – koupání nebo fakultativně výlet do Tivoli a Subiaca. Tivoli – po staletí nejoblíbenějšího výletního místa Římanů se zbytky chrámů a řadou historických budov a památek – Hadriánova vila – velkolepé sídlo císaře Hadriána, komplex více než třiceti budov rozprostírajících se na ploše přes sto hektarů. Villa d´Este – letní rezidence z 16. století obklopenou renesančními zahradami a terasami, sochami, mechem obrostlými fontánami a vodotrysky, odjezd do Subiaca – středověkého městečka nedaleko Říma ležícího na úpatí Monti Simbruni, nedaleký klášter sv. Benedikta z 12. století tvořící dva kostely nad jeskyní, v níž žil sv. Benedikt jako poustevník. Klášter sv. Scholastiky založený kolem roku 510 sv. Benediktem z 12. století se třemi křížovými chodbami – renesanční, raně gotickou a cosmatskou. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
5. den: Po snídani volno k odpočinku ke koupání nebo individuální návštěvě Říma. V podvečerních hodinách odjezd do ČR.
6. den: V odpoledních hodinách příjezd do ČR.
Fakultativní služby
• příplatek za jednolůžkový pokoj 1.890,- Kč
• autokarový výlet do Tivoli a Subiaca 790 Kč
• vstupné do Vatikánských muzeí a Sixtinské kaple včetně rezervace
- dospělí 750 Kč
- dítě 6 - 17,99 let, student do 26 let – držitel karty ISIC 550 Kč
Cena nezahrnuje
• vstupy do památkových objektů
• místní pobytovou taxu (cca 2 €/os./noc)
• přepravu MHD
Cena zahrnuje
• 3 noclehy v hotelu *** s kontinentální snídaní, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
3 večeře
• dopravu autokarem
• služby průvodce
• pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.
Pořadatelem tohoto zájezdu je Čedok a. s., IČ 60192755.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.