Velký okruh Asií: Vietnam, Kambodža, Thajsko, Barma, Vietnam, 4.5.2018, Snídaně
Hodnocení podle Holidaycheck
starstarstar

Vietnam, Vietnam

Velký okruh Asií: Vietnam, Kambodža, Thajsko, Barma starstarstar
Snídaně
-
-
4.5. - 25.5.2018 | 22 dní
Číslo termínu: 118302297

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Zmeniť termín
103 000 Kč
Stravování
Snídaně
Doprava
Letecky
Program
1. den
Odlet Praha – Hanoj
Odlet z Prahy do Hanoje podle mezinárodních letenek.

2. den
Hanoj
Přistanete na mezinárodním letišti Noi Bai v Hanoji, kde Vás přivítá anglicky mluvící průvodce a zaveze Vás do vašeho hotelu.

3. den
Hanoj
Po snídani ve vašem hotelu, bysme Vám rádi ukázali hlavní kulturní místa v Hanoji. První vaše kroky povedou na náměstí Ba Dinh na prohlídku Ho Chi Minhova Mauzolea, Prezidentského paláce, Ho Chi Minhova domu a nevynecháme ani Pagodu na jednom sloupu. Další zastávku budeme mít u jezera Hoan Kiem, které opřádá dávná legenda a které je centrem Staré čtvrti plné malých obchůdků. Večer nás pak čeká představení vodního divadla.

4. den
Hanoj – Ha Long
Po snídani se vydáme k zátoce Ha Long, která je pro svou nádhernou přírodu součástí Světového dědictví UNESCO. Draka klesajícího do moře, jak je znám Ha Long ve vietnamštině, tvoří více než 1000 malých ostrůvků. Mnoho z ostrůvků obsahuje krásné jeskyně. Po příjezdu do zátoky Ha Long se nalodíme na naši loď. Po obědě poplujeme kolem zátoky a vy si budete moci užít místní krásy na horní palubě nebo ve své kajutě.

5. den
Ha Long – Hanoj – Ho Chi Minh
Ráno Vám nabídneme bohatou snídani a po ní se vydáme na prohlídku dalších ostrůvků a také na výlet loďkou do jeskyně Sung Sot, té nejkrásnější v zátoce. Návrat zpět do Hanoje, odkud poletíme do města Ho Chi Minh na jihu Vietnamu.

6. den
Ho Chi Minh – tunely Cu Chi
Dopoledne navštívíme tunely Cu Chi, spletitou síť tunelů vybudovanou během Vietnamské války. Tunely byly využívány vojáky Vietcongu jako úkryt během bojů, stejně tak sloužily pro komunikaci s ostatními jednotkami a nahrazovaly silnice, nemocnice, úschovnu jídla i zbraní a žila v nich většina vojáků. Po prohlídce se vrátíme zpět do Ho Chi Minhu, kde nás čeká prohlídka města. Prohlédneme si francouzské budovy ve městě, katedrálu Notre Dame a Centrální poštu a pokračovat budeme k Válečnému muzeu.

Prohlídku města zakončíme centrálním trhem, který je jednou z nejstarších budov v Saigonu a je jedním ze symbolů města. Nakoupit zde můžete různé suvenýry, například textílie. Stejně tak zde můžete ochutnat speciality vietnamské kuchyně.

7. den
Ho Chi Minh – delta Mekongu
Po snídani v hotelu se vydáme do Cai Be. Po cestě se zastavíme ve městě Tan An, odkud je pěkný výhled na rýžová políčka. Po příjezdu do Cai Be se nalodíme na motorové loďky a navštívíme místní plovoucí trh. Po plovoucím trhu se pohybují desítky lodí a každá je přeplněná některým z druhů ovoce jako jsou například banány, manga, papáje nebo ananasy. Další lodě prodávají různá vína, piva nebo nealkoholické nápoje. Poté se projdeme do malé vesničky, kde navštívíme orchidejovou a ovocnou plantáž. Do Vinh Long pak pojedeme po sérii malých kanálů a v severní části Mekong delty navštívíme malou rodinou firmu, která vyrábí kokosové bonbóny a křupavý rýžový popkorn.

Oběd bude servírován v srdci zahrady a bude Vám k němu hrát tradiční vietnamská hudba. Po obědě se projdeme v zahradě plné bonzají a vrátíme se zpět do Ho Chi Minhu.

8. den
Ho Chi Minh – Siem Reap (Kambodža)
Po snídani let do města Siem Reap v Kambodži, kde se po přestávce vydáme na projížďku lodí po jezeře Tonie Sap, které je jedním z největších jezer v Asii a kde najdeme tkz. plovoucí vesnice. Po návratu do Siem Reapu budeme mít večeři spojenou s workshopem kambodžského umění.

9. den
Siem Reap – Angkor Wat
Po snídani v hotelu strávíme celý den prohlídkou komplexu Angkor. Jako první se vydáme na prohlídku matky všech chrámu, samotného Angkor Wat. Postaven byl ve 12. století králem Suryavarman II. a jedná se o nejznámější chrám oblasti. Oběd budeme mít v lokální restauraci. Odpoledne pak poznáme další známý chrám Angkor Thom, postavený králem Jayavarman VII. během okupace Chamů v letech 1177 až 1181, kdy se nový král rozhodl postavit nedobytnou pevnost v samém srdci království. Navštívíme Terasy malomocného krále, Terasy slonů a chrámy Baphuon a Bayon.

10. den
Siem Reap
Dnes se vydáme ke krásnému chrámu Banteay Srei. Po cestě si budete moci užít výhledů na kambodžský venkov plný malých vesnic, typických pro tuto oblast. Poté navštívíme několik méně známých chrámů této oblasti.

11. den
Siem Reap – Bangkok (Thajsko)
Po snídani se vydáme na let do Bangkoku v Thajsku. V Bangkoku nás jako první čeká prohlídka pagody Wat Phra Kaew s kaplí Smaragdového Budhy. Poté se přesuneme do Velkého paláce, který obsahuje několik hlavních budov.

12. den
Bangkok – Phuket
Po snídani se vydáme na let na ostrov Phuket. Po příletu Vás vyzvedneme na letišti a zavezeme do hotelu.

13. den
Phuket
Dnes nás čeká výlet lodí na ostrov Phi Phi, kde budete mít čas na šnorchlování a objevování krás tohoto ostrova. Poté se vrátíme zpět na Phuket.

14. den
Phuket
Dnes se vydáme na prohlídku známé jeskyně Phromthep. Z hory Khao Rang se Vám pak naskytne krásný výhled na moře a malé ostrůvky. Na závěr cesty navštívíme klášter Wat Chalong. Večer nás pak čeká představení thajské kultury.

15. den
Phuket – Bangkok – Yangon (Barma)
Volný čas až do odletu do Bangkoku, odkud se vydáme do města Yangon v Barmě.

16. den
Yangon – Bagan
Po snídani let do Baganu, který je situovaný v centrální části Barmy. Po příletu na místní letiště přejezd do hotelu. Odpoledne pak začneme s prohlídkou samotného města Bagan. Jako první navštívíme trh Nyaung Oo a pagodu Shwezigon, postavenou v brzkém 11. století králem Anawrahtem. Dále se vydáme k pagodám Manuha, Myingabar a k hinduistické pagodě. Západ slunce si užijeme u řeky nebo u pagody Shwesandaw.

17. den
Bagan
Možný výlet balóny přes Bagan. Naskytne se Vám úžasný pohled na tisíce let staré pagody, chrámy a řeku Ayeyarwaddy. Balón je poháněn větrem, jehož rychlost nepřesáhne 24 km/h. Jedná se o výlet při východu slunce a proto se koná kolem 6. – 8. hodiny ráno od října do května. Cena za tento úžasný výlet je 290 USD / osoba. Kvůli limitované kapacitě doporučujeme zarezervovat let balónem co nejdříve. Po snídani navštívíme místní vesnici Taung Bi, kde se necháme inspirovat místním poklidným životem. Odpoledne se pak vydáme ke chrámu Kyaugu Umin, který je umístěný v jeskyni.

18. den
jezero Inle
Po snídani pojedeme na místní letiště a vydáme se do města Heho. Po příletu se vydáme do města Nyaung Shwe, odkud poplujeme lodí po jezeře Inle, které je umístěno 900 m nad hladinou moře. Navštívíme zde pagodu Phaungdaw Oo, nejznámější pagodu této oblasti. Po obědě navštívíme místní plovoucí zahrady a nahlédneme do místního obyčejného života.

19. den
jezero Inle
Dnes budeme pokračovat s prohlídkou okolí jezera Inle. Navštívíme několik plovoucích vesnic, zahrad a podíváme se také do rodinné firmy na hedvábí.

20. den
Yangon
Po snídani se vydáme na letiště a poletíme zpět do Yangonu. Po cestě do hotelu zastavíme na prohlídku pagody Aye Kabar a jeskyni Maha Pasana. Po obědě v hotelu prohlídka trhu Bogyokem, kde jsou stovky obchodů a kde můžete najít šperky i drahokamy.

21. den
Yangon – Praha
Po snídani volný čas až do odjezdu na letiště, odkud poletíte do Prahy podle mezinárodních letenek.

22. den
Praha
Přílet do Prahy. Konec programu.
Cena zahrnuje
transporty podle itineráře
ubytování ve 3* hotelích
anglicky mluvící průvodce
strava podle itineráře
vstupy do památek podle itineráře
Cena nezahrnuje
osobní pojištění
spropitné
stravování neuvedené v programu
turistické víza

Za příplatek:
Možný výlet Balóny přes Bagan. Naskytne se vám úžasný pohled na tisíce let staré pagody, chrámy a řeku Ayeyarwaddy. Balón je poháněn větrem, který nepřesáhne 24 km/h. Jedná se o výlet při východu slunce a proto se koná kolem 6. – 8. hodiny ráno od října do května. Cena za tento úžasný výlet je 290 USD / osoba. Kvůli limitované kapacitě doporučujeme zarezervovat let balónem co nejdříve. Po snídani navštívíme místní vesnici Taung Bi, kde se necháme inspirovat místním poklidným životem. Odpoledne se pak vydáme ke chrámu Kyaugu Umin, který je umístěný v jeskyni.
Pořadatelem tohoto zájezdu je dovolená-na-přání s.r.o., IČ 06518770.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.