Turecko na pěšky i na seakajaku, Turecko, Turecká riviéra, Alanya, 1.5.2018, Snídaně
Hodnocení podle Holidaycheck
starstar

Turecko, Alanya

Turecko na pěšky i na seakajaku starstar
Snídaně
Praha
-
1.5. - 13.5.2018 | 13 dní
Číslo termínu: 123416160

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Zmeniť termín
35 100 Kč
Turecko je zemí, kde se východ setkává se západem. Severozápadní Turecko geograficky patří do Evropy, zatímco většina zbylého území Turecka patří do Asie. Turecko se pyšní více než 7 tisíci kilometry pobřeží, což je perfektní nabídka pro kajakové dobrodružství! Náš trip začíná v Köyecegiz, kde si vyzvedneme naše náčiní na 120 kilometrovou cestu na kajacích do Göceku. Tento zájezd je vytvořen pro již zkušené vodáky, náš přesný itinerář se bude odvíjet na základě počasí a možnostech během cesty. Kempovat budeme na odlehlých plážích, pádlovat podél Lýkijských hrobek vytesaných do skalních stěn, ochutnáme horké prameny a prozkoumáme starověké ruiny a objevíme divoké a přírodní oblasti Turecka. Boty za kajaky vyměníme na začátku našeho dalšího dobrodružství, které vede Lýkijskou stezkou. Naše cesta touto částí stezky podél pobřeží nabízí množství historických a kulturních zážitků. Starověká Lýkijská civilizace byla velmi sofistikovaná a často si brala za vzor Řeky a Římany. Celá Lýkijská stezka je dlouhá více než 500 km a vede částí Lýkie, která je nyní součástí moderního Turecka. Zažijeme hornatou scenérii s nádherným výhledem na pobřeží a prozkoumáme vesnické středověké ruiny mimo turistické cesty. Pobývat budeme v malých hotelech a penzionech, které jsou po cestě. Zavazadla nám budou vždy každý den přepravována do místa dalšího ubytovacího zařízení, díky čemuž si můžeme na cesty sbalit vždy jen to potřebné v daném dni.
Pádlování a treking
Jako i u většiny jiných aktivit i zde platí, čím víc v kondici jste, tím více si tuto dovolenou užijete. Před zahájením této dovolené doporučujeme vykonávat nějaké pravidelné aktivity jako pádlování, chůze, jogging, jízda na kole, gymnastika nebo plavání. Tato dovolená je vytvořena pro zájemce s předchozími zkušenostmi s pádlováním a se zájmem o pěší turistiku. Nemusíte být vodák expert, ale měli byste vědět, jak se dostat z kajaku nejen v případě překlopení do vody. Vaše zkušenosti s Vámi též rádi prodiskutujeme a případně navrhneme nebo doporučíme další trénink.

Stupeň obtížnosti pádlování bude záležet na počasí a povětrnostních podmínkách. Pádlovat budeme cca 5-6 hodin denně. Je důležité si uvědomit, že skupina pojede tak rychle, jako nejpomalejší člen. Všichni účastníci musí umět plavat a měli by si být v této aktivitě také jistí.

Kajaky, které používáme, jsou stabilní a snadno ovladatelné. Před začátkem cesty budete také proškolení naším zkušeným kajakovým průvodcem. Sami si také budete moci vyzkoušet a seznámit se s vaším kajakem. Naše dva první dny pádlování budou probíhat na velkém jezeře předtím, než se vydáme na moře.Nemělo by Vám dělat problémy chodit 13-15 km denně.Obvykle omezujeme počet klientů ve skupině na 10 plus průvodce.
Itinerář je pouze přibližný. Naším cílem je zažít skutečné turecké dobrodružství a užít si ho než abychom se striktně drželi předepsaného plánu. Náš program se může změnit na základě vzniklých nabízejících se možností, místních podmínek nebo preferencích skupiny. Zejména počasí a povětrnostní podmínky mohou způsobit zpoždění našeho programu.
Technická náročnost
Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek
Fyzická náročnost
Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více
1.den
Odlet z ČR. Transfer do hotelu v Köycegiz. Večer proběhne školení. Obdržíte vaky, do kterých se zabalíte na kayaking. Zbytek bude odvezen do Göceku, kde vyměníme kajaky za boty a budeme dále pokračovat po svých. Večeře pro tento večer není pořádaná. S průvodcem se můžete vydat do místní restaurace. Přenocování v hostinském domě.
2.den
S kajaky začneme na břehu jezera Köycegiz, které je chráněnou přírodní rezervací. Na přestávku zastavíme na deltě řeky Yuvarak, kde můžeme zpozorovat trochu divočiny. V malém zálivu zakončíme náš den, kde ještě před kempováním na malé pláži s lesíkem ochutnáme horké prameny a budeme moci navštívit termální lázně.
3.den
Ráno se s pádly vydáme podél kanálů řeky Dalyan do stejnojmenného města. Město si projdeme a poté naskočíme zpět do našich kajaků a zamíříme do labyrintu rákosí a poplujeme podél působících Lýkijských skalních hrobek. Po domácím tureckém obědě a možnosti navštívit pozůstatky města Caunos se vydáme na pláž Iztuzu, kde zbystříme pozornost, abychom mohli zahlédnout obří mořské želvy. Šesti kilometrový písečný úsek, kde se smíchává sladká voda s mořskou, je známý také jako 'Želví pláž” a je hnízdištěm ohrožených karet obrovských.
4.den
Tento den je naším prvním na otevřeném moři. Vydáme se východně a budeme pádlovat podél pobřeží a po celé délce pláže Iztuzu, pohrajeme si s vlnami a mineme několik nádherných zátok. Oběd a šnorchlování si dáme na malé pláži a po pauze budeme pokračovat kolem Disibilmez Cape k našemu kempišti v malé zátoce Ası Koy.
5.den
Toto je náš nejdelší den a proto začneme brzy. Prozkoumáme nádhernou jeskyni a pomocí pádel a kajaků se necháme dopravit na ostrov Baba. Pokračovat budeme podél dlouhé pláže mezi Sarigerme a Dalaman. Dnešní kemping bude probíhat v malém zálivu.
6.den
V závislosti na počasí zamíříme krátkým pádlování do místa, kde si necháme čas na šnorchlování a výšlap ke středověkým ruinám na poloostrově Kapidagi Yarimadasi. Ohromí nás skvělé výhledy na okolí, které je obklopené vápencovým pobřežím a také si při tom procvičíme nohy. Alternativou by bylo delší pádlování a poté si jen odpočinout a peší turistiku nechat na následující den.
7.den
Dnes je na programu kap Kurtoglu se svým skalnatým pozoruhodným pobřežím. V klidných vodách se pak mezi několika ostrůvky a pevninou dostaneme do zálivu Göcek. Přenocovat budeme v příjemném kempu v borovicovém lese.
8.den
Po probuzení zvuky horských koz se nasnídáme a na kajacích budeme dále pokračovat k malém ostrovu v zálivu Göcek. Dorazíme do přístavu Göcek, kde se rozloučíme s našimi kajaky a odcestujeme do Kayaköy do našeho ubytovacího zařízení na dvě noci.
9.den
Tentokráte po svých se vydáme skrz vesnici duchů ke známé pláži Olü Deniz (asi 3 hodiny chůze). Piknik. Transferem do kopce a chůze další dvě nebo tři hodiny zpět do našeho ubytovacího zařízení v Kayaköy na večeři a přenocování.
10.den
Trekking na Lýkijské stezce. Z hotelu se transferem přesuneme ke startu naší 'cesty” k Ovacik a pešky budeme pokračovat do Faralya. Užijeme si krásné výhledy na lagunu Olü Deniz a na hory Baba s pozoruhodnými útesy a průhledným mořem. Cca 13 km / 5 hodin chůze.
11.den
Trekking na Lýkijské stezce z Faralye do Alincy. Střídat se bude chůze do kopce a z kopce až do vesnice Kabak. Cesta poté pokračuje do kopce do Alincy. Tento úsek nabízí nádhernou scenérii s útesy a pobřežím. Cca 15 km / 6 hodin chůze.
12.den
Trekking na Lýkijské stezce. Z Alincy do vesnice Bogazici a poté do Sidymy. Během našeho treku si užijeme další nádherné výhledy a na konci cesty se necháme transferem přepravit ze Sidymy do Göceku (dvouhodinová jízda). Cca 10 km / 4 hodiny chůze.

Po snídani se transferem přepravíme na letiště Dalaman. Odlet do ČR
Cena zahrnuje
Zpáteční letenka do Damalan, veškeré ubytování penzionech a kempech, snídaně, místní doprava, služby česky hovořícího průvodce, kompletní vybavení na seakajaky
Cena nezahrnuje
Cestovní pojištění, ostatní strava, vstupné do památek
Pořadatelem tohoto zájezdu je CK HROCH s.r.o., IČ 27297772.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.