Mexico plné barev: tajemné pyramidy, koloniální stavby a milí Mexičané, Mexiko, 4.5.2018, Snídaně
Hodnocení podle Holidaycheck

Mexiko, Mexiko

Mexico plné barev: tajemné pyramidy, koloniální stavby a milí Mexičané
Snídaně
Mnichov
-
4.5. - 15.5.2018 | 12 dní
Číslo termínu: 121518599

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Zmeniť termín
62 030 Kč
Popis ubytování
Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu. V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.
Program

1. den: Praha / Mexico City:

Odlet do Mexika. Přílet na mezinárodní letiště v Mexico
City. Přivítání zástupcem CK a transfer do hotelu. Ubytování.

Hotel

2. den: Mexico City:

Dnes Vás čeká prohlídka jednoho z největších měst na světě -
Mexico City. Nemusíte se však bát, město na Vás dýchne neskutečnou atmosférou a
procházky kolem slavných katedrál a chrámů si budete užívat. Navštívíte
historické centrum, které je zapsané do Seznamu UNESCO, včetně "srdce
Mexico City" - slavného náměstí The
Zocalo. Nebude chybět ani Metropolitan Cathedral, jedna z nejstarších a
největších katedrál v Americe. Oslní Vás jistě i National Palace s nádhernými
nástěnými malbami od Diega Rivery. Objevíte ruiny jednoho z nejdůležitějších
aztéckých chrámů Templo Mayor v nedalekém Tenochtitlanu. Vaše cesta bude
pokračovat po Paseo de la Reforma Avenue až dorazíte ke krásnému parku
Chapultepec Park, který je největším parkem v Mexico City, dříve místo
odpočinku šlechtických rodin. Navštívíte Museum of Anthropology, kde budete moci
obdivovat úžasný kamenný aztécký kalendář, model Tenochtitlánu a další skvosty předkolumbovské Ameriky. Poté návrat do hotelu. Nocleh.

Hotel, snídaně.

3. den: Mexico City / Teotihuacan / Mexico City:

Po snídani odjezd do slavného Teotihuacánu, "místa
odkud povstali bohové". Teotihuacán je jedním z nejimpozantnějších
archeologických nalezišť v zemi. Odhaduje se, že toto město mělo v dobách svého
rozkvětu 200 tisíc obyvatel. Také bylo největším městem celého amerického
kontinentu. Budete zde moci obdivovat ruiny starých pyramid, chrámů a
soch. Uvidíte známou Pyramidu Slunce a Měsíce, projdete se po Avenue of the
Dead, navštívíte chrám Temple of Quetzalcoatl se svými unikátními sochami.
Nebude chybět ani Temple of the Butterflies či zdejší pevnost. Před návratem do
hotelu zastávka u poutního místa Shrine of the Virgin of Guadelupe, které je cílem miliónů Mexičanů i lidí z
celého světa. Nocleh v hotelu.

Hotel, snídaně.

4. den: Tula / Queretaro / San Miguel:Dnes opustíte multikulturní Mexico City a vydáte se po stopách dávných civilizací. První zastávkou bude město Tula, které bylo po pádu Teotihuacanu nejmocnějším centrem Toltécké civilizace. Návštěva pyramidy Tlahuizcalpantecuhtli s krásným toltéckým sousoším. Poté vaše cesta povede do městečka Queretaro, které sehrálo důležitou roli v mexické historii. Oběd v místní restauraci, poté prohlídka města. Uvidíte skvěle dochované historické centrum (UNESCO) s barevnými domy. Po prohlídce odjezd do San Miguel de Allende, jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst v celém Mexiku. Zde na vás čeká prohlídka honosného neogotického chrámu Parish of San Miguel. Večer individuální volno k procházce osvětleným městem nebo k návštěvě místní restaurace. Nocleh v hotelu. Hotel, snídaně a oběd.

5. den: San Miguel / Atotonilco / Guanajuato:Ráno navštívíte městskou část Atotonilco, kde si budete moci prohlédnout kapli ze 16. století, která je perfektním příklad kombinace evropského a hispánského umění. Poté na vás čeká malé městečko Dolores Hidalgo, kolébka hnutí za nezávislost Mexika. Večer dorazíte do Guanajuato, kde se ubytujete. Následovat bude večerní prohlídka města. Nocleh v hotelu. Hotel, snídaně.

6. den: Guanajuato / San Luis Potosi / Zacatecas:Po snídani pokračování v prohlídce města. Město Guanajuato bylo významným těžištěm stříbra, ze kterého bohatlo a odrazilo se to hlavně v honosnosti místních staveb. Guanajuato je opravdu klenotem koloniální architektury. Navštívíte Hidalgo market, divadlo Juarez Tehater, místní univerzitu, uličku "Alley of the Kiss" a další. Poté odjezd do San Luis Potosi. Procházka centrem města. Poslední zastávkou bude město Zacatecas, které se nachází na vrcholku Cerro de la Bufa. Večer si budete moci vychutnat procházku historickým jádrem města, které je zapsané na Seznam UNESCO. Nocleh v hotelu. Hotel, snídaně.

7. den: Zacatecas / Tlaquepaque / Guadalajara:Pokračování v prohlídce Zacatecas. Místní kamenná náměstí, železné balkonky, úzké uličky Vás vtáhnout do historie 16. století. Město bylo založené v roce 1548 především jako rezidenční čtvrť pro dělníky pracující v okolních stříbrných dolech. Postupně se z města stávalo významné kulturní centrum s honosnými budovami. Navštívíte místní katedrálu, která byla postavena v roce 1752, perlu barokního stylu. Nevynecháte ani panoramatický výhled z vrcholku Cerro de La Bufa, kam Vás vyveze lanovka. Nezapomenutelným zážitkem jistě bude jízda malým vláčkem s úzkými vagónky místními doly. Dalším zajímavým místem na programu je Tlaquepaque, pravděpodobně nejvýznamnější centrum umění a řemesel. Mnoho domků se zde přeměnilo v malé obchůdky s řemeslnými výrobky a unikátními ručními výtvory. Relaxovat můžete v El Parian, které je útočištěm místních lidí hledající odpočinek a relax. Den zakončíte v Guadalajara. Nocleh v hotelu. Hotel, snídaně.

8. den: Guadalajara / Tequila / Guadalajara:Ráno návštěva města Tequila, kam sahají kořeny výroby tohoto lahodného moku. Cestou do Tequily zastávka u plantáží s agáve. Návštěva výrobny tequily, kde se dozvíte, jak se tento národní nápoj připravuje a co je potřeba k jeho výrobě. Možnost ochutnávky. Poté návrat do Guadalajara, návštěva řemeslného trhu Tonalá. Následuje prohlídka katedrály, vládního paláce, divadla Degollado a Hospicio Cabaňas. Nocleh v hotelu. Hotel, snídaně.

9. den: Guadalajara / Patzcuaro / Morelia:Ráno odjezd k jezeru Chapala, největšímu jezeru v Mexiku, obkopené horskými vrcholky. Poté odjezd do Ocotlánu, kde navštívíte chrám Temple of the Merciful Lord. Dalšími zajímavými místy na programu je město Tzintzuntzan, Pátzcuaro, magické město na břehu jezera charakteristické svými koloniálními budovami a tradičními kostými. Nebude chybět prohlídka dvou nejvýznamnějších památek Basilique of Our Lady of Health a House of the Eleven Patios. Pokud budete mít štěstí, spatříte i tradiční mužský tanec Danza de los Viejitos. Individuální volno k procházce po městě. Poté odjez do Morelia. Nocleh v hotelu. Hotel, snídaně.

10. den: Morelia / Mexico City:Po snídani prohlídka města Morelia (UNESCO). Návštěva místní barokní katedrály, procházka po náměstí kolem parlamentního palác a Clavijero Palace. Poté odjezd do Mexico City. Krátká zastávka v Tepotzotlanu. V podvečerních hodinách návrat do Mexico City. Nocleh v hotelu. Hotel, snídaně.

11. den: Mexico City:Individuální volno v Mexico City. Transfer na letiště, odlet zpět domů. Snídaně.

12. den: Přílet.
Cena zahrnuje
letenka Praha (Vídeň) - Mexico City - Praha (Vídeň) včetně všech tax (v obvyklé rezervační třídě), ubytování ve 4* hotelech, stravování formou snídaní, 1x oběd, služby anglicky mluvícího průvodce během poznávacího okruhu, všechny transfery klimatizovaným vozem, všechny vstupy dle itineráře, transfer z letiště do hotelu a zpět, 24-hodinová asistenční linku, vládní poplatky, povinné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
odletová taxa z Cancúnu, cena 17 USD, cestovní pojištění (na požadavek zajistíme), spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivit
Stravování
10x snídaně1x oběd
Pořadatelem tohoto zájezdu je CK Arcadia Air, s.r.o., IČ 27449491.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.